Jak sprawdzić poziom witaminy D?

Jak sprawdzić poziom witaminy D?Kto czytał cokolwiek na temat witaminy D, wie jak bardzo jest ważna dla zdrowia ludzkiego. Wytwarza się w sposób naturalny w momencie oddziaływania na skórę promieni słonecznych, lecz w naszym klimacie niestety w pewnych okresach roku (a raczej przez większą jego część) światła słonecznego jest zbyt mało, by zaspokoić zapotrzebowanie na witaminę D. Jako że jej brak może przyczynić się do rozwoju poważnych chorób – osteoporozy, cukrzycy, nowotworu, stwardnienia rozsianego i tak dalej – wiele osób ratuje się jedzeniem tłustych ryb i innych produktów, które ją zawierają, a także suplementacją. Czytaj dalej

Jak się pozbyć cellulitu?

Jak się pozbyć cellulitu?Każda z nas marzy o pięknym i gładkim ciele, jednak siedzący tryb życia i brak ćwiczeń nie sprzyjają naszej urodzie. Na naszych udach i pośladkach zaczyna pojawiać się cellulit, który przypomina skórkę pomarańczową. Istnieje wiele sposobów walki z cellulitem, niektóre bardziej, natomiast inne mniej skuteczne. W aptekach czy drogeriach można zakupić różne kremy lub balsamy przeznaczone do walki z pomarańczową skórką.

Czytaj dalej

Uzupełnienie niedoboru witaminy D za pomocą leku Vigantoletten 500

 

Uzupełnienie niedoboru witaminy D za pomocą leku Vigantoletten 500Niedobory witaminy D mogą poważnie odbić się na funkcjonowaniu naszego organizmu. Niewystarczający poziom tej witaminy w organizmie człowieka często daje szereg nieprzyjemnych objawów, a także może prowadzić do wielu groźnych chorób. Klimat i warunki pogodowo-geograficzne w Polsce nie zapewniają możliwości długiego przebywania na słońcu, a co za tym idzie, nie sprzyjają wytwarzaniu się witaminy D w naszym organizmie.  Czytaj dalej

Jak się mądrze odchudzać?

Jak się mądrze odchudzać?

Coraz więcej osób się odchudza i szuka sposób na szybki sposób pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jak się okazuje „cudowne diety”, których zastosowanie ma pomóc w ciągu kilku dni zgubić nadmiar kilkunastu kilogramów, już prawie nikogo nie zwiodą. Każdy, kto mądrze podchodzi do procesu chudnięcia, wie, że jest on trudny, a przede wszystkim żmudny i powolny.

Czytaj dalej

Piękne zęby

Piękne zęby

Podstawą pięknego uśmiechu są zdrowe i zadbane zęby zaraz obok pewności siebie. Są to niezwykle ważne czynniki pomagające bądź utrudniające kontakty międzyludzkie. Nie od dziś wiadomo, że w dzisiejszych czasach dbałość o wygląd jest czymś niezwykle ważnym a jednocześnie pospolitym.

Czytaj dalej