Jaki powinien być dobry korektor pod oczy?

Jaki powinien być dobry korektor pod oczy?Patrząc na dzisiejsze kobiety widzimy zmęczenie i zabieganie. Łączenie kilku ról na raz jest z pewnością męczące, jednakże większość pań wciąż wygląda dobrze. Jak to się dzieje? Przecież o pierwsze oznaki zmęczenia nie trudno, zwłaszcza pod oczami. Przykre, ciemne cienie pod oczami to powszechny problem. Wiemy to my, wiedzą to producenci kosmetyków, tworząc coraz to lepsze i łatwiejsze w użyciu korektory pod oczy.

Czym się kierować przy wyborze korektora?

Ale jak wybrać korektor pod oczy? Przede wszystkim zwracajmy uwagę na konsystencję. Korektor powinien przypominać delikatny, rzadki krem. Skóra pod oczami jest delikatna i cienka, więc nakładanie grubej, nieprzebijającej warstwy czegokolwiek nie wyglądało by naturalnie. Wybierając korektor bierzmy taki, który będzie o ton jaśniejszy od naszego podkładu. To kolejny zabieg, dzięki któremu skóra ma wyglądać naturalnie. Pamiętajmy też, że korektor pod oczy nie nadaje się w większości przypadków jako korektor do niedoskonałości w innych miejscach twarzy.

Różnorodność korektorów

Warto wiedzieć, że korektory pod oczy także są bardzo różne. To jaki wybieramy jest kwestią absolutnie indywidualną i nie można podać gotowej recepty na korektor doskonały. Na rynku są korektory, które mają za zadanie delikatnie rozświetlać okolice pod oczami. Są też takie, które mają w sobie formułę pielęgnującą i na przykład wygładzają delikatnie zmarszczki lub nawilżają delikatną skórę dolnej powieki. Dodatkowe różnice to te w aplikatorze. Istnieją korektory z pędzelkiem, z aplikatorem lub do nakładania palcem. Wszystko po to, abyście mogły znaleźć swój sposób. Warto jednak uważać na pędzelki, ponieważ nieumiejętnie używanie ich tworze brzydkie i nienaturalne smugi pod oczami, które są widoczne nawet na kolejnych warstwach makijażu. Najlepszy sposób na rozprowadzenie korektora, to oczywiście, tak jak w przypadku każdego kremu czy podkładu, wklepywanie specyfiku palcami w skórę.

Jak widać, na temat korektorów można powiedzieć wiele. I warto mówić, ponieważ to temat często zaniedbywany przez malujące się kobiety.

Wypróbuj korektory Lirene: https://lirene.pl/produkty/korektory/

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>